LEGNICA/LUBIN. Derby o cztery punkty

Handball_the_ball

Szczypiornistów rezerw Zagłębia Lubin czeka niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. W meczu 24. kolejki drugiej ligi grupy 1 miedziowi zagrają na wyjeździe z Dziewiątką Legnica.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu każdy punkt może okazać się na wagę utrzymania w drugiej lidze. Jak na razie ani Dziewiątka ani Zagłębie nie mogą być pewne ligowego bytu. Legniczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, lubinianie są dwie pozycji wyżej. Oba zespoły dzieli jednak tylko punkt, można więc śmiało powiedzieć, że starcie w Legnicy będzie meczem o przysłowiowe cztery punkty.

Dół tabeli jest niezwykle spłaszczony i zespoły z miejsc od 9 do 13 dzielą zaledwie trzy punkty. Lubinianie pokonali Dziewiątkę na własnym parkiecie i do Legnicy udadzą się po dwa punkty – Wygraliśmy z nimi na własnym parkiecie po zaciętym meczu. Teraz również zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Za gospodarzami przemawiać będzie atut własnego parkietu, ale zagramy tak, żeby wrócić do Lubina z kompletem punktów – mówi Jarosław Hipner, szkoleniowiec Zagłębia II Lubin.

Dodaj komentarz