LEGNICA. Zaczęli od aeorobiku

miedziankaMiedź Legnica rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej od zajęć treningowych w klubie Condizione. Podopieczni Janusza Kudyby rozpoczęli od zajęć aerobowych. Podczas popołudniowej sesji treningowej legniczanie będą biegać w Parku Miejskim.

Pierwszy dzień treningów rozpoczął się w pomieszczeniu masażystów. Wszyscy piłkarze zostali dokładnie zwarzeni, po czym udali się na trening do klubu Condizione. Tam czekała na nich sesja aerobiku.

– Zawodnicy przed treningiem byli zważeni. Na razie nie widać ani śladu tkanki tłuszczowej, czyli jest dobrze. Zaczynamy od aerobiku. To taka część wstępna na zasadzie zabawy i rozruszania – mówił trener Janusz Kudyba.

Do 9 stycznia Miedź będzie spotykać się na treningach dwa razy dziennie. Do południa legniczanie będą pracować nad siłą i koordynacją natomiast podczas zajęć popołudniowych nad bazą tlenową. Od następnego poniedziałku nasi piłkarze otrzymają indywidualne rozpiski, na podstawie których będą trenować we własnym zakresie do piątku 16 stycznia. Tego dnia odbędą się badania medyczne.

Na pierwszych zajęciach pojawiła się grupa 25 piłkarzy, wśród których nie zabrakło Adriana Łuszkiewicza powracającego z wypożyczenia do Dolcanu Ząbki. Poza tym, z pierwszym zespołem trenowali też najlepsi gracze Miedzi II, Adam Wasilewski, Kamil Zieliński i Mateusz Zatwarnicki.

– Na początek musimy sobie jak najszybciej zapewnić utrzymanie. Ci młodzi zawodnicy nie doszli do pierwszej drużyny aby tylko ilościowo wzmocnić kadrę ale także i jakościowo. Mam nadzieję, że będą z powodzeniem walczyć o pierwszą jedenastkę – dodaje Kudyba.

Podczas pierwszych zajęć nie zabrakło tez nowych członków sztabu szkoleniowego. Piłkarzom na pierwszych zajęciach przyglądali się Andrzej Wójcik i Łukasz Smołka.

źródło: MKS Miedź Legnica

Dodaj komentarz