LEGNICA. Z kim zagra Miedź?

siod

W piątek zapadną wstępne decyzje dotyczące składu grup I ligi mężczyzn w sezonie 2014/15. Działacze ZPRP dywagują nad odpowiednim podziałem zespołów względem położenia geograficznego.

Barażowe spotkanie o awans do PGNiG Superligi między Nielbą Wągrowiec a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski przyniosło ostatnie rozwiązania dotyczące składu drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz na jej zapleczu w sezonie 2014/15. Awans ekipy z Wielkopolski wprowadził jednak pewne zamieszanie, w związku z czym ciężko ustalić obecnie dokładny podział grup I ligi mężczyzn.

Po sezonie 2013/14 z rozgrywkami I ligi pożegnało się dziewięć klubów. Awans do Superligi wywalczyły grające wcześniej w grupie A Wybrzeże Gdańsk i wspomniana już Nielba, z grupy B promocję do wyższej klasy rozgrywkowej zanotował Śląsk Wrocław. Na drugoligowe parkiety spadły natomiast WKS Grunwald Poznań, AZS UKW Bydgoszcz i AZS UW Warszawa (grupa A) oraz Zagłębie Sosnowiec, Anilana PŁ UŁ Łódź i AZS UMCS Lublin (grupa B).

Miejsce wspomnianych dziewięciu ekip w sezonie 2014/15 zajmą kolejno spadkowicze z Superligi PE Gwardia Opole, KPR Legionowo i Piotrkowianin, oraz promowane awansem z II ligi MKS Eltronik Brodnica, AZS UZ Zielona Góra, MTS Chrzanów, AZS AWF Biała Podlaska, Warszawianka Warszawa oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Do których grup przydzielone zostaną wspomniane drużyny?

Wiele wskazuje na to, że w grupie B wyląduje dwójka spadkowiczów z Superligi – PE Gwardia i Piotrkowianin oraz trójka beniaminków – AZS UZ Zielona Góra, KSZO Ostrowiec Św. i MTS Chrzanów. W grupie A znajdą się zaś KPR Legionowo oraz beniaminkowie z Brodnicy i Warszawy. Pod znakiem zapytania stoi zaś przydział Akademików z Białej Podlaskiej, którzy w przeszłości występowali zarówno w gr. A, jak i w gr. B I ligi.

Dodaj komentarz