LEGNICA. Udany rewanż szczypiornistów Miedzi

miedz

W meczu kończącym 19. kolejkę I ligi grupy B podopieczni Piotra Będzikowskiego pewnie pokonali ŚKPR Świdnica 35:24 (18:13) i tym samym zrewanżowali się świdniczanom za porażkę we własnej hali w pierwszej rundzie rozgrywek.

Po kwadransie gry było 8:6 dla ŚKPR-u, później 9:7. Końcówka drugiej połowy była zabójcza w wykonaniu szczypiornistów Miedzi, którzy w ciągu kilku minut zbudowali solidna przewagę, schodząc do szatni przy stanie 18:13. Po przerwie świdniczanie wciąż nie mogli wrócić do dobrej gry z pierwszych fragmentów spotkania. Zamiast odrabiać straty, stracili cztery gole z rzędu w 35. minucie Miedź prowadziła już 22:13. Gospodarze zmniejszyli jeszcze dystans do sześciu bramek (17:23), ale goście kontrolowali wydarzenia na parkiecie, zwyciężając ostatecznie 35:24.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 24:35 (13:18)

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz -S. Makowiejew 5, Piędziak 4, Chaber 3, Misiejuk 2, Węcek 2, W. Makowiejew 2, Brygier 2, P. Rogaczewski 2, K. Rogaczewski 1, Pułka 1, Rzepecki, Krzaczyński, Motylewski, Dębowczyk

Miedź: Buchcic, Mazur – Kozłowski 9, Adamski 7, Wojkowski 6, J. Czuwara 5, Piwko 4, Wita 2, Antosik 1, Siekaniec 1, W. Czuwara, Orzłowski, Szuszkiewicz.