LEGNICA. Ubolewa nad nikłym zainteresowaniem eurowyborami

IMG_3089– Budowa dróg jest niezbędna do walki z bezrobociem, skoro do wielu miejscowości nie ma jak dojechać, nie może być mowy, by powstawały tam inwestycje dające miejsca pracy – to komentarz eurodeputowanej Lidii Geringer de Oedenberg, do nieustannie pozostających jedynie w sferze planów powstania dolnośląskich odcinków ekspresowych S3 i S8.

Przedstawicielka Sojuszu Lewicy Demokratycznej przez cały dzień gości dziś w Legnicy. Po konferencji prasowej spotyka się z młodzieżą, z którą będzie rozmawiać m.in. na temat prawa internetowego, oraz prezydentem miasta Tadeuszem Krzakowskim. O godz. 17 zaplanowane jest otwarte spotkanie z mieszkańcami w auli I Liceum Ogólnokształcącego.

Wrocławianka Lidia Geringer de Oedenberg od dwóch kadencji zasiada w Parlamencie Europejskim. Za niespełna cztery tygodnie będzie się ubiegać o reelekcję z pierwszego miejsca listy wyborczej SLD. Polityk ubolewa z powodu bardzo niskiego zainteresowania wyborami do Europarlamentu. – Czytałam sondaże, z których wynika, że frekwencja może wynieść tylko dziewiętnaście procent. To bardzo smutne – przyznaje.

Parlamentarzystka przypomina, że Polacy zamieszkali na terenie Unii Europejskiej mogą uczestniczyć w majowym głosowaniu. – Często zapominamy, że mamy podwójne obywatelstwo: polskie i europejskie, dlatego możemy też kandydować do wspólnego parlamentu mieszkając w dowolnym kraju Wspólnoty – uświadamia Lidia Geringer de Oedenberg.

Polityk odniosła się do domniemanych planów budowy kopalni odkrywkowej wokół Legnicy. Jej zdaniem rząd powinien respektować wyniki referendum sprzed czterech lat, w którym okoliczni mieszkańcy sprzeciwili się jej powstaniu. Ponadto przypomina, że gdyby odkrywka miała faktycznie powstać, wówczas wszystkie inne inwestycje, zrealizowane za pieniądze UE, byłyby wyrzucone w błoto. – To marnotrawienie funduszy na aquaparki czy drogi mające być w przyszłości wyburzone – wskazuje.

Polityk SLD bardzo ciepło wypowiada się o innych Polakach zasiadających w Europarlamencie, chwaląc kompetencje kolegów z innych ugrupowań politycznych. Swym wyborcom rozdaje nasiona niezapominajki – mającej być sympatycznym symbolem błękitu Europy i pięknem Wspólnoty.

JOM

Dodaj komentarz