LEGNICA. Tadas Labukas zawodnikiem Miedzi

MIEDZ-logo-tarcza-okLitewski napastnik Tadas Labukas został zawodnikiem Miedzi Legnica. Gracz  znany  w naszym kraju z występów w Arce Gdynia, podpisał półtoraroczny kontrakt z możliwością przedłużenia.

31 – letni Tadas Labukas został nowym napastnikiem Miedzi Legnica. Litwin pomyślnie przeszedł badania medyczne i dołączył do drużyny przygotowującej się pod okiem trenera Janusza Kudyby do nadchodzącej rundy wiosennej.

– Tadas Labukas to klasyczna dziewiątka. Zawodnik silny fizycznie i niebezpieczny w powietrzu. Piłkarz, który nie czeka na piłkę w polu karnym, tylko walczy o nią z obrońcami. To silny i ambitny zawodnik – mówi Janusz Kudyba.

Labukas nie jest piłkarzem anonimowym. Przemawia za nim duże doświadczenie zarówno ligowe jak i reprezentacyjne. Nowy piłkarz Miedzi już w wieku juniorskim reprezentował barwy reprezentacji Litwy. Zaczynał od kadry U-15 by po upływie czasu, zadebiutować w seniorskiej reprezentacji swojego kraju. W kadrze narodowej Labukas oficjalnie wystąpił dotychczas 18 razy.

W meczu Litwa – Polska, który został rozegrany w Kownie, Labukas przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Spotkanie niespodziewanie wygrali Litwini, którzy za rywala mieli reprezentację Polski w składzie z Robertem Lewandowskim, Łukaszem Piszczkiem i Jakubem Błaszczykowskim.

Litwin ma za sobą także bogatą karierę klubową. Jako 17-latek występował w Atlantas Klaipeda, następnie był zawodnikiem Dymano II Moskwa, greckiego Výzas Megáron, Żalgirisu Wilno, rumuńskiego Oţelul Galaţi, Interu Baku, przez dwa sezony Arki Gdynia, Brann Bergen, Skonto Riga, Torpedo Moskwa a ostatnio litewskiego FK Trakai z którym wywalczył czwarte miejsce w litewskiej Ekstraklasie. W tych rozgrywkach 10-krotnie wpisał się na listę strzelców jednocześnie zaliczając 9 asyst. Rozegrał także kilka spotkań w europejskich pucharach przeciwko takim zespołom jak m.in. Trabzonspor i Hajduk Split.

Co ciekawe, Labukas błyszczał w polskiej Ekstraklasie jeszcze za czasów gry w Arce Gdynia. Przez kibiców Arki w głosowaniu zorganizowanym dla czytelników sport.trójmiasto.pl, został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2010/11. Tadas Labukas w polskiej Ekstraklasie wystąpił w 56 meczach w których zdobył 10 bramek.

Zdecydowałem się na Miedź Legnica ponieważ przedstawiono mi bardzo ciekawy projekt związany z klubem. Dodatkowo Andrzej Bledzewski z którym grałem w Arce Gdynia, również w samych superlatywach wypowiadał sie o Miedzi. Dodatkowo jestem szczęśliwy, że mogę wziąć udział w tym projekcie. W tym sezonie na pewno chciałbym zdobyć jak najwięcej bramek aby pomóc zespołowi spokojnie sie utrzymać. Natomiast w przyszłym roku, chciałbym przyczynić się do wywalczenia awansu do Ekstraklasy – mówi Tadas Labukas.

Dodaj komentarz