LEGNICA. Sukces szachistki

Anna KarykowskaZawodniczka Miedzi Legnica, Anna Karykowska, zajęła wysokie piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach, rozegranych w Porecu w Chorwacji. Legniczanka rywalizowała z 52 zawodniczkami w grupie do lat 16.

Ania w ostatniej rundzie pokonała ubiegłoroczną mistrzynię Europy, Narve Mai z Estonii i zakończyła turniej z dorobkiem 6,5 pkt z 9 partii. W całych zawodach szachistka Miedzi wygrała pięć pojedynków, trzy zremisowała i poniosła tylko jedną porażkę. Niestety, dodatkowe kryteria nie były łaskawe dla Ani i mimo że zdobyła tyle samo punktów, co srebrna i brązowa medalistka – musi się zadowolić piątym miejscem.

Jest to jednak ogromny sukces, gdyż legniczanka była rozstawiona z 34 numerem startowym i jej walka o strefę medalową była dużą niespodzianką. Dodajmy, że szachistka Miedzi jest aktualną wicemistrzynią Polski juniorek i członkinią kadry narodowej. Wyjazd Ani oraz trenera Piotra Kowalaka na te prestiżowe zawody był możliwy dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź.