LEGNICA. Remis Miedzi z GKS Bełchatów

PA3_4829

W meczu sparingowym rozegranym w Bełchatowie Miedź zremisowała z ekstraklasowym GKS 2:2. Po pierwszej połowie legniczanie przegrywali 0:2, ale w drugiej części spotkania doprowadzili do remisu po trafieniach Dawida Retlewskiego i Bartosza Nowaka.

W pierwszej połowie Miedź miała przewagę w posiadaniu piłki i cierpliwie budowała ataki krótkimi, dokładnymi podaniami począwszy od stoperów. Legniczanie kilka razy przyśpieszyli i zagrozili bramce gospodarzy, ale strzały Szczepaniaka, Szymańskiego i Zasady nie znalazły drogi do siatki. Gospodarze natomiast objęli prowadzenie w 35. min. Wówczas prawym skrzydłem pomknął Damian Szymański, zagrał w środek pola karnego, a nadbiegający Michał Mak płaskim strzałem nie dał szans Aleksandrowi Ptakowi. Pięć minut później strzelec pierwszej bramki dośrodkowywał z rzutu rożnego, a głową do siatki trafił Błażej Telichowski.

W drugiej połowie w składzie Miedzi następowały kolejne zmiany i legniczanie dążyli do remisu. W 69. min kontaktowego gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Dawid Retlewski, który wykończył celnym strzałem serię kilku podań w obrębie pola karnego gospodarzy. Dwie minuty później był już remis – faulowany przed polem karnym GKS Nowak podszedł do piłki i pięknym strzałem nie dał szans Zubasowi, ustalając wynik meczu.

Do Bełchatowa z Miedzią z powodów rodzinnych nie pojechał skrzydłowy Wojciech Łobodziński, ale to tylko chwilowa absencja. Nie zagrali również kontuzjowani Patryk Kiełpiński i Daniel Tanżyna. W składzie Miedzianki na sparing z GKS zabrakło także testowanych w Legnicy pomocnika Yannicka Kakoko i obrońcy Igora Jovanovicia. Jeśli chodzi o Kakoko, to klub finalizuje z nim rozmowy i ustalił już wstępne warunki kontraktu, a zawodnik wyjechał do domu, by pozałatwiać swoje sprawy i na początku tygodnia wróci do Legnicy. Natomiast Jovanović przechodzi testy medyczne i od poniedziałku będzie do dyspozycji trenerów. Jeśli wyniki badań będą pozytywne, klub przystąpi do finalizacji transferu także tego zawodnika.

Jeśli chodzi o młodego napastnika Jakuba Chrzanowskiego, to decyzją trenera Wojciecha Stawowego zostanie on wypożyczony do klubu, w którym będzie mógł regularnie grać i podnosić swoje umiejętności. Pozyskać tego zawodnika chciał I-ligowy Dolcan Ząbki, jednak Miedź nie jest zainteresowana sprzedażą piłkarza, z którym wiąże nadzieje na przyszłość.

GKS BEŁCHATÓW – MIEDŹ LEGNICA 2:2 (2:0)

Bramki: Michał Mak (35), Telichowski (40) oraz Retlewski (69), Nowak (71).

GKS: Malarz – Basta, Sawala, Telichowski, Norambuena, Mateusz Mak, Baran, Szymański, Michał Mak, Turkovs, Ślusarski. Grali po przerwie: Zubas, Baranowski, Flis, Mójta, Rachwał, Wroński, Poźniak, Prokić, Bartosiak, Witasik, Szymorek, Renusz, Turniak.

MIEDŹ: Ptak (46 Bledzewski) – Brożyna (70 Witt), Midzierski (60 Cierpka), Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz (64 Księżniakiewicz), Garuch (68 Nowak), Feruga (64 Daniel), Machaj (56 Lenkiewicz), Szymański (68 Retlewski), Szczepaniak (84 Jastrzembski).