LEGNICA. Pięknieje w oczach

PKP (1)Kończy się remont zabytkowego dworca kolejowego. Prace idą zgodnie z planem i już za miesiąc powinien być znany dokładny termin oficjalnego otwarcia zmodernizowanego budynku.

– Wykonawca prowadzi ostatnie prace wykończeniowe – zapewnia Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP we Wrocławiu. – Wartość inwestycji to 13,5 miliona złotych – dodaje.

Praktycznie gotowa jest już część, w której znajdują się kasy i poczekalnia. W głównym holu wciąż pracują robotnicy. Chcąc dostać się do środka, trzeba skorzystać z bocznego wejścia od strony poczty. Utrudniony jest też dostęp do tunelu i na perony – trzeba iść okrężną drogą.

Wewnątrz dworca znajduje się wiele pomieszczeń, w których kiedyś działały punkty usługowo-gastronomiczne. Jak będzie po remoncie? – Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi najemcami – informuje Bartłomiej Sarna.PKP (2)

Rzecznik PKP nie ma wątpliwości, że przebudowa dworca pozytywnie wpłynie na zwiększenie komfortu podróżnych, ich bezpieczeństwo oraz na poprawę estetyki budynku. Natomiast kwestia siatki połączeń i oferty przewozowej zależą od przewoźników: Kolei Dolnośląskich, Przewozów Regionalnych oraz PKP Intercity.

Rozkład jazdy pociągów leży również w rękach pasażerów. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozpoczął kolejną edycję konsultacji społecznych w tej sprawie. Nowy harmonogram będzie obowiązywał od 14 grudnia 2014 roku.

– Wszyscy zainteresowani mogą nadsyłać swoje propozycje zmian w rozkładach lub korekt tras pociągów do 23 lutego. Z uwagi na powszechny dostęp do internetu i możliwości technologiczne, zdecydowaliśmy o przesyłaniu zgłoszeń przy pomocy formularza online, który z pewnością ułatwi składanie wniosków do rozkładu. Z tego względu nie będzie już potrzebny państwa adres pocztowy – prosimy jedynie o podanie miejscowości zamieszkania – czytamy na stronach portalu koleje.dolnyslask.pl.

Formularz

JOM

PKP (15)  PKP (3)PKP (7)PKP (16)PKP (4)PKP (6)PKP (5)PKP (8)      PKP (9) PKP (10) PKP (11) PKP (12) PKP (13) PKP (14)

Dodaj komentarz