LEGNICA. Nowe inwestycje za niemal 18 mln zł

IMG_0586Zmierzch kryzysu gospodarczego zapowiedział dziś prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczając kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności dla czterech inwestorów: Viessmann, Uzin, C+P oraz S&L Logistic. Pierwsze trzy firmy od lat działają na terenie legnickiej podstrefy.

Czwarta to logistyczna spółka rodzinna z Legnicy, która z pięcioosobową załogą dopiero inauguruje działalność w gospodarczej enklawie. W budowę nowego zakładu chce zainwestować 6 mln zł.IMG_0370

Viessmann Technika Grzewcza zainwestuje pół miliona euro i zatrudni dodatkowych 10 pracowników. W sumie tworzy etaty dla niespełna 500 osób. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że to nie jest jej ostatnia inwestycja na terenie LSSE.

Z kolei Uzin, niemiecki producent chemii budowlanej specjalizujący się w instalacji i eksploatacji podłóg, zainwestuje 1,5 mln zł. Natomiast wytwórca metalowych mebli, C+P, zamierza zainwestować aż 8 mln zł. Zatrudnienie, wynoszące dziś 123 etaty, ma sie powiększyć o kolejnych kilkanaście.

Nowe zezwolenia wręczyli inwestorom prezes LSSE Adam Grabowiecki i Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.

JOM

Dodaj komentarz