Opublikowany: pon, Maj 13th, 2019

Legnica najlepsza w XXVIII Mistrzostwach Polski Juniorów

Po bardzo udanych Mistrzostwach Świata w niemieckim Inzell zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do powrócili do rywalizacji o najważniejsze krajowe trofea. Po dwóch turniejach eliminacyjnych przyszedł czas na finały mistrzostw Polski juniorów. W miniony weekend na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej rozegrane zostały XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów punktowane w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Kwalifikację do zawodów uzyskała 178 zawodników z 43 klubów.

Start zawodników LKT Legnica w tegorocznych mistrzostwach przyniósł czwarty już w historii klubu tryumf w klasyfikacji generalnej w kategorii juniora. Po wygraniu rywalizacji w sezonach 2005, 2006 i 2012 legniczanie z dorobkiem trzech złotych i trzech srebrnych medali ponownie okazali się najlepsi w kraju. Medale oraz wysoko punktowane miejsca przyniosły dodatkowo blisko 100 punktów wliczanych do rankingów klubów, gmin, województw w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Systemu Sportu Młodzieżowego.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została niedawno upieczona Wicemistrzyni Świata Monika Kowalczyk, która w Białej Podlaskiej wspólnie z klubową koleżanką Wiktorią Miądzel zdominowały rywalizację w walkach do 65 kg oraz w konkurencji technik specjalnych. W obu przypadkach złote medale przypadły w udziale Monice a srebrne Wiktorii. Znakomicie w mistrzostwach zaprezentował się również innych kadrowicz z Legnicy Paweł Woźniak. Paweł po czterech wygranych pojedynkach pewnie sięgnął po swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Juniorów tryumfując w kategorii do 68 kg. Wspomniana trójka świetnym startem w krajowym czempionacie zapewniła sobie praktycznie powołania do Reprezentacji Polski na październikowe

XXXIV Mistrzostwa Europy Sarajewo 2019. Życiowy sukces w Białej Podlaskiej osiągnęła również Klaudia Danielewska, która w swoim piątym starcie w mistrzostwach Polski po raz pierwszy sięgnęła po medal. Klaudia wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach do 50 kg. W kategorii juniora dla LKT Legnica punktowali również Bartosz Redyk i Dominika Danielewicz.

Swoje medale wywalczyli również młodzieżowcy. Tytuł Mistrz Polski w kategorii do 78 kg zdobył Marcin Blicharski a jego młodszy brat Maciej Blicharski sięgnął po srebrny medal w kategorii do 85 kg.

Sukcesy w tegorocznych mistrzostwach to jedno z najważniejszych osiągnięć klubowych LKT Legnica. To ukoronowanie wieloletniej pracy szkoleniowej i wysiłków samych zawodników, którzy na ten wynik pracowali niekiedy 10 – 12 lat tak jak choćby w przypadku Kowalczyk, Miądzel, Woźniaka czy Blicharskich.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..