Opublikowany: czw, Maj 30th, 2019

Legnica najlepsza w Lubinie (FOTO)

Czwarta edycja turnieju piłki ręcznej Krecik Cup przeszła do historii. Najmłodsi adepci szczypiorniaka spotkali się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

W Lubinie spotkały się zespoły z Legnicy, Chojnowa oraz przedstawiciele gospodarzy – SP 14 w Lubinie oraz Akademia Krecika. Zespoły rywalizowały w kategoriach dziewczynek i chłopców. W hali RCS w obu kategoriach triumfowała Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy.

Na parkiecie emocji nie brakowało, liczyła się jednak przede wszystkim dobra zabawa. Pomysłodawcą turnieju jest była bramkarka Metraco Zagłębia Lubin, obecnie trener bramkarek Miedziowych i nauczyciel wychowania fizycznego, Natasza Tsvirko – Już wcześniej myślałam o zorganizowaniu turnieju dla najmłodszych. Cieszę się, że Krecik Cup odbywa się co roku i zawsze jest wielkim świętem naszej dyscypliny wśród najmłodszych. Najważniejszy jest ten uśmiech dzieci i to, że się dobrze bawią piłką ręczną. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju i dołączyli do niego cegiełkę – mówi Natasza Tsvirko.

Oprócz zabawy i rywalizacji na parkiecie dzieci miały okazję spotkać się z zawodniczkami wicemistrzyń Polski i zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2018/2019. Nagrody dla uczestników wręczały szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin: Kinga Grzyb, Paulina Piechnik i Agnieszka Kuźmicka. Nie zabrakło oczywiście klubowej maskotki – Krecik towarzyszył młodym szczypiornistom od początku do końca zmagań, zagrzewając wszystkich do walki.

Turniej „Krecik Cup” co roku organizowany jest przy współpracy MKS Zagłębie Lubin S.A., Regionalnego Centrum Sportowego, Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie, SMS Zagłębie Lubin oraz Akademii Krecika. Turniej Krecik Cup odbywa się w ramach akcji „Ręczna z Klasą”. W organizacji turnieju pomogły również trenerki: Elżbieta Szczepaniak, Beata Miazga i Anna Siekaniec.

Klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta:
1 SP 9 Legnica
2 SP 4 Chojnów
3 Akademia Krecika Zagłębie Lubin
4 SP 14 Lubin

Chłopcy:
1 SP 9 Legnica
2 SP 14 Lubin
3 SP 4 Chojnów
4 Akademia Krecika Zagłębie Lubin

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik turnieju: Krzysztof Załęczny
Najlepsza zawodniczka turnieju: Wiktoria Ekwanue
Najlepszy bramkarz: Dominik Pasiecznik
Najlepsza bramkarka: Jagoda Klaczla

Najlepszy zawodnik SP 14: Aleksander Stasiszyn
Najlepsza zawodniczka SP 14: Pola Marczuk
Najlepszy zawodnik SP 4 Chojnów: Tomasz Korba
Najlepsza zawodniczka SP 4 Chojnów: Oliwia Kitlińska
Najlepszy zawodnik SP 9 Legnica: Aleks Kruszelnicki
Najlepsza zawodniczka SP 9 Legnica: Zuzanna Bąkała
Najlepszy zawodnik Akademii Krecika: Kornel Kwarcjan
Najlepsza zawodniczka Akademii Krecika: Aleksandra Kocik

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..