LEGNICA. Mikołajek Handball Cup zakończony

Kadra DZPRW hali przy ul. Lotniczej w Legnicy dobiegł końca Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Mikołajek Handball Cup 2014. Zakończył się on zwycięstwem reprezentacji Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej.

Kadra wojewódzka w półfinale pokonała Olimpię Banie, a w meczu finałowym rozprawiła się z czeskim HCB OKD Karvina. Trzecie miejsce w turnieju przypadło Olimpii, która w małym finale po zaciętym spotkania pokonała Vive Tauron Kielce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Wojciecha Dadaja z Olimpii Banie, a bramkarzem Jakuba Matlęgę z reprezentacji Dolnego Śląska. Królem strzelców został Paweł Paterek z Siódemki Miedź Legnica.

1/2 finału:

HCB OKD Karvina – Vive Tauron Kielce 20:13

Kadra DZPR – Olimpia Banie 23:16

Finał: Kadra DZPR – HCB OKD Karvina 27:19

O 3. miejsce: Olimpia Banie – Vive Tauron Kielce 21:18

O 5. miejsce: Siódemka Miedź Legnica – Czwórka Libiąż 18:17

O 7. miejsce: Spartakus Zielona Góra – Miś Gorzów Wlkp. 18:18 (3:1 karne)

O 9. miejsce: Sokol Nove Veseli – Siódemka Miedź Legnica – poza konkurencją (jun. młodsi) 8:22.

Najlepsi zawodnicy w drużynach: Ondrej Stanek (Sokol), Damian Wojciechowski (Vive), Grzegorz Grabusiewicz (Siódemka Miedź), Wojciech Jońca (Olimpia), Patrik David (Karvina), Adam Chmiel (Kadra DZPR), Kacper Machalica (Spartakus), Kornel Szczepanek (Czwórka), Patryk Gregułowski (Siódemka Miedź – juniorzy młodsi).