LEGNICA. Miedź znów wygrywa!

PA3_9915Po porażce z Arką Gdynia podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wrócili na właściwe tory. Dziś pokonali MKS Kluczbork 4:1, dzięki czemu awansowali na jedenaste miejsce w tabeli.

To było czwarte spotkanie Miedzi pod wodzą nowego trenera i chyba nikt nie spodziewał się przed meczem, by miało się nie zakończyć trzecim zwycięstwem. Legniczanie na prowadzenie wyszli już w drugiej minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Grzegorz Bartczak i wbił piłkę głową do bramki rywala. Jeszcze przed przerwą było już 2:0, a akcję zainicjowaną przez Łoobodzińskiego wykorzystał Barreno.

Po przerwie bardzo długo nie oglądaliśmy bramek. Trzecią w tym meczu zobaczyliśmy dopiero w 76. minucie, gdy kontaktowego gola zdobyli goście. To było jednak jedyne na co było stać zespół z Kluczborka w tym meczu. Pięć minut później prowadzenie Miedzi podwyższył Garguła, a na trzy minuty przed końcem czwartego gola dla legniczan zdobył Labukas. W obu przypadkach asysty zaliczył Wojciech Łobodziński.

Zwycięstwo nad MKS-em Kluczbork pozwoliło Miedzi na wydostanie się z pozycji spadkowego i awans na jedenaste miejsce w ligowej tabeli.