LEGNICA. Miedź zagra z Puszczą

PA3_7629

Już w sobotę o godzinie 19:00 na Stadionie przy Alei Orła Białego w Legnicy Miedź podejmie Puszczę Niepołomice w meczu 29. kolejki I ligi. W tym spotkaniu na ławce trenerskiej Miedzi zadebiutuje Dariusz Żuraw. 

– Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu bacznie obserwowałem legnicki zespół i wiem o nim dużo. Do meczu z Puszczą mamy mało czasu. Porozmawiam z asystentami, spotkam się też z piłkarzami, a po treningu podejmę personalne decyzje. Chciałbym, żeby Miedź grała efektywnie i efektownie mówi nowy trener Miedzi, który w czwartkowe popołudnie poprowadził swój pierwszy trening w Legnicy.

W sobotę do dyspozycji będzie miał większość zawodników. Poza składem są kontuzjowani od dłuższego czasu Marcin Garuch i Daniel Tanżyna, a dodatkowo za kartki tym razem pauzować będzie Adrian Cierpka. Miedź ma za sobą dwie porażki z rzędu, więc w starciu z Puszczą wszyscy liczą na przełamanie i wygraną.

Puszcza dotychczas zdobyła 32 punkty (o 4 mniej od Miedzi). Na ten dorobek złożyło się 8 zwycięstw, 8 remisów i 12 porażek. W ostatniej kolejce zespół trenera Wójtowicza zremisował z GKS Katowice 2:2. Wcześniej także zanotował remis – 1:1 w Brzesku z Okocimskim. Najskuteczniejszym piłkarzem Puszczy jest Łukasz Nowak, który zdobył już 9 bramek. W rundzie jesiennej Miedź wygrała w Niepołomicach 4:1.

Sędzią sobotniego meczu będzie Jacek Małyszek z Lublina. Ten arbiter w obecnym sezonie nie prowadził jeszcze meczu z udziałem Miedzi. W bieżących rozgrywkach pokazuje średnio 4,5 żółtych kartek na mecz.

Dodaj komentarz