LEGNICA. Miedź zaczyna od porażki

PA1_3311

Marek Niewdana okazał się katem pierwszoligowej Miedzi Legnica. Podopieczni  Adama Fedoruka przegrali w Świnoujściu z Flotą 0:1. Decydująca bramka padła w 52 minucie.

Obie jedenastki do spotkania przystąpiły z myślą o komplecie punktów, ponieważ zarówno Flota jak i Miedź zawodziły podczas jesiennych zmagań w pierwszej lidze.  Mecz był szczególny zwłaszcza dla Bogusława Baniaka – aktualnego trenera zespołu z województwa zachodniopomorskiego, który sezon rozpoczynał jeszcze jako szkoleniowiec Miedzi Legnica.

Jako pierwsi do głosu doszli legniczanie, którzy byli bliscy objęcia prowadzenia w 8. minucie za sprawą Wojciecha Łobodzińskiego. Chwilę później swoją okazję mieli gospodarze, jednak strzał Bodziony został zablokowany przez obrońców. W kolejnych minutach przewagę mieli zawodnicy Miedzi, którzy raz za razem bombardowali bramkę Darko Brljaka. Najbliżej strzelenia gola w samej końcówce pierwszej połowy był Łobodziński, który po podaniu Madejskiego znalazł się niekryty w polu karnym. Zawodnik Miedzi uderzył z pierwszej piłki, która gdyby leciała w światło bramki byłby pierwszy gol.

W drugiej części spotkania potwierdziło się stare polskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak było i tym razem, ponieważ w 53. minucie zamieszanie pod bramką Miedzi wykorzystał kapitan Floty – Marek Niewdana i jego strzał, który musnął plecy Ensara Arifovicia pokonał Aleksandra Ptaka. Do końca spotkania zdecydowaną przewagę mieli zawodnicy z Legnicy, jednak w bardzo dobrej formie tego dnia był bramkarz Floty. Najlepszą sytuację w ostatnich sekundach meczu zmarnował Zbigniew Zakrzewski, który dostał piłkę na piątym metrze i oddał strzał, który fantastycznie obronił Brljak. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Floty  Świnoujście, która pokonała na własnym boisku Miedź Legnica 1:0.

Flota Świnoujście – Miedź Legnica 1:0 (0:0)

FLOTA: Brljak – Jasiński, Kieruzel, Gusocenko, Opałacz, Niewiada, Grzelak, Mokwa, Bodziony (Sołowiej), Arifović (Śpiączka), Kolendowicz (Erić)

MIEDŹ: Ptak – Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz (Zakrzewski), Cierpka, Burkhardt, Łobodziński, Madejski, Szczepaniak (Chrzanowski)

Dodaj komentarz