LEGNICA. Miedź wiceliderem!

miedz

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w walce o awans do Superligi. Podopieczni Piotra Będzikowskiego pokonali na wyjeździe Vivret Zawiercie i awansowali na drugie miejsce w tabeli pierwszej ligi grupy B.
W 7 minucie zawiercianie prowadzili 5:2. Przy stanie 7:3 w grze gospodarze coś się zacięło, co wykorzystali legniczanie. Zawodnicy Miedzi przejęli kontrolę w meczu i wykorzystywali bezradność podopiecznych Giennadija Kamielina. W 20. minucie, po ośmiu kolejnych bramkach Miedzianka prowadziła 11:7, a do przerwy goście wygrywali 16:14.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli spadkowicza z Superligi. Legniczanie bardzo szybko zwiększyli swoją przewagę do pięciu bramek. Podopieczni Piotra Będzikowskiego w 46 minucie prowadzili 26:20 i wydawało się, ze losy meczu są rozstrzygnięte. Tymczasem gospodarze wzięli się do roboty. Zawiercianie zanotowali pięć trafień z rzędu i tracili do rywali zaledwie jedną bramkę . Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali legniczanie, notując bardzo ważne zwycięstwo.

Viret CMC Zawiercie – Siódemka Miedź Legnica 28:29 (14:16)

Viret CMC: Kot – Kapral 8, S. Zagała 1, Pakulski 3, Kijowski 2, Szymański 4, Kąpa 3, Komalski 3, Kowalski 2, Makaruk 2, Biernacki.

Siódemka: Mazur, Buchcic – Szuszkiewicz, Adamski 10, J. Czuwara 2, W. Czuwara 2, Orzłowski, Piwko 6, Wita 2, Kozłowski 5, Wojkowski 2.