LEGNICA. Miedź w kolejnej rundzie

PA2_0973Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Sokół Kleczew 4:1 w meczu 1/32 finału Pucharu Polski i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki dla legniczan zdobyli Marcin Garuch, Mateusz Szczepaniak, Patryk Szymański i Tomasz Midzierski.

Miedź szybko narzuciła swój styl gry rywalom i praktycznie rozstrzygnęła losy rywalizacji w niecałe 30 minut. W 15. min do prostopadłej piłki zagranej w pole karne doszedł Daniel Feruga, ale został sfaulowany i sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił pewnym strzałem Marcin Garuch. Dziesięć minut później było już 2:0. Doskonale w pole karne zagrał Yannick Kakoko, a Mateusz Szczepaniak mocnym strzałem obok bramkarza dopełnił formalności. Gospodarze nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po tym ciosie, a ich bramkarz już po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem z rzutu wolnego w pole karne zagrał Feruga, a z bliska piłkę do siatki skierował Tomasz Midzierski. Przed przerwą Miedź powinna zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale w dobrej sytuacji Szczepaniak minimalnie spudłował.

W drugiej połowie Miedź dalej strzelała, ale także… do własnej bramki. W 60. min trafienie samobójcze zanotował Midzierski. Kwadrans później wynik spotkania ustalił wprowadzony na boisko w drugiej połowie Patryk Szymański. Legniczanie pewnie zwyciężyli w Kleczewie 4:1 i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Kolejnego rywala poznają podczas czwartkowego losowania.

Trener Stawowy w Kleczewie dokonał kilku zmian w składzie Miedzi. Najciekawsza była ta na prawej obronie, gdzie wystąpił Adrian Cierpka. Po raz pierwszy w oficjalnym meczu Miedzi zobaczyliśmy też na boisku Kevina Lafrance`a i Keona Daniela.

SOKÓŁ KLECZEW – MIEDŹ LEGNICA 1:4 (0:3)

Bramki: Midzierski (60-sam.) oraz Garuch (16), Szczepaniak (25), Midzierski (26), Szymański (75).

Sędziował: Tomasz Tobiański.

MIEDŹ: Ptak – Cierpka, Midzierski, Woźniczka, Jovanović (46 Lafrance), Bartoszewicz, Garuch, Feruga (46 Daniel), Lenkiewicz (62 Szymański), Szczepaniak, Kakoko.

SOKÓŁ: Pawłowski – Pingot, Krzyżanowski, Śmiałek, Jędras, Kowalczuk, Dębowski (78 Antas), Sobieraj (64 Goiński), Modelski, Cichos, Bajerski (75 Maślak).