LEGNICA. Miedź rozpoczyna przygotowania

01miedz8_resizeW poniedziałek 5 stycznia piłkarze Miedzi rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Nadzorować je będzie sztab szkoleniowy Miedzi, w którym pojawią się nowe twarze. Nowymi asystentami trenera Janusza Kudyby będą Andrzej Wójcik oraz Łukasz Smołka. W sztabie pozostał także dotychczasowy trener bramkarzy Krzysztof Osiński.Andrzej Wójcik, który ma pełnić rolę asystenta trenera, to pochodzący z Wałbrzycha były piłkarz, który występował na pozycji obrońcy. W sumie rozegrał ponad 200 meczów w Ekstraklasie, a w sezonie 1990/91, wspólnie z Kudybą, sięgnął po mistrzostwo Polski w barwach Zagłębia Lubin. Grał także w lidze austriackiej i niemieckiej. Zresztą w tej ostatniej rozpoczął karierę trenerską. Zdobył tam licencję trenerską UEFA A, a w sezonie 2008-2009 samodzielnie prowadził drugi zespół FC Magdeburg. Na koncie ma także pracę z młodzieżą. – Znam Andrzeja od wielu lat i mam do niego zaufanie. To trener o dużej wiedzy, który na pewno nam pomoże, dlatego zaprosiłem go do współpracy – wyjaśnia swój wybór Janusz Kudyba.

Łukasz Smołka będzie odpowiadał za przygotowanie kondycyjne zespołu. To pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który obronił doktorat z zakresu wpływu treningu w kwasicy oddechowej na wydolność tlenową i spalanie tkanki tłuszczowej. Jest także stażystą Uniwersytetu Southern California w Los Angeles, pracował już jako fizjolog, trener przygotowania motorycznego oraz trener personalny m.in. z zawodnikami piłki nożnej, pływania, lekkiej atletyki, czy triathlonu. – Mimo młodego wieku trener Smołka ma już spore doświadczenie w swojej dziedzinie. Ważne było też dla mnie, że stale współpracuje z doktorem Ochmannem, który regularnie prowadzi badania naszych zawodników. Jestem pewny, że wniesie wiele do naszych treningów kondycyjnych – zaznacza Kudyba. Zatrudnienie trenera Smołki oznacza dalszą rozbudowę współpracy legnickiego klubu z wrocławską AWF, z której ramienia są także dietetycy nadzorujący żywienie zawodników zarówno pierwszego zespołu, jak i Akademii Piłkarskiej Miedzi.

W sztabie trenera Janusza Kudyby pozostają także trener bramkarzy Krzysztof Osiński, kierownik drużyny Marek Ubych oraz dwaj fizjoterapeuci: Mateusz Kula i Paweł Ptak. Ten ostatni współpracuje jednocześnie z prowadzoną przez Adama Nawałkę reprezentacją Polski.
Już pod okiem nowego sztabu trenerskiego piłkarze Miedzi wrócą do zajęć w poniedziałek 5 stycznia. Do 9 stycznia odbędą się treningi wprowadzające, siłowe i biegowe, mające na celu przede wszystkim określenie i podniesienie poziomu wydolności tlenowej. Przez kolejne kilka dni zawodnicy będą trenować z indywidualnymi obciążeniami, a ich praca będzie nadzorowana przez sport-testery. Główna część przygotowań piłkarskich rozpocznie się 16 stycznia od badań sportowych, które tradycyjnie przeprowadzi dr Bartosz Ochmann z wrocławskiej AWF. Od 21 stycznia zespół rozpocznie gry kontrolne.

Dodaj komentarz