LEGNICA. Miedź przegrywa z liderem

PA3_9456

W meczu 9. kolejki I ligi Miedź przegrała w Legnicy z liderem z Niecieczy 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla Termaliki po indywidualnej akcji zdobył Emil Drozdowicz. – Zagraliśmy dziś jak wytrawny bokser – skwitował trener gości Piotr Mandrysz.

Pierwsza połowa była rozgrywana pod dyktando Miedzi i nic nie zapowiadało porażki gospodarzy. Legniczanie zdominowali rywala, długo utrzymywali się przy piłce i szukali pomysłu na sforsowanie defensywny lidera I ligi. W 10. min Łobodziński minął bramkarza gości, ale w trudnej sytuacji nie miał miejsca na strzał w światło bramki. Odegrał więc piłkę przed pole karne, nadbiegający Szczepaniak uderzył płasko, ale Nowak obronił ten strzał. W 21. min po szybkiej akcji Łobodzińskiego z Garuchem piłka trafiła w pole karne gości, Lenkiewicz strzelił głową w kierunku bramki, ale znów Nowak był na posterunku. Chwilę później Łobodziński zagrał prostopadle do Szczepaniaka, ten wpadł w pole karne i z ostrego kąta strzelił mocno, ale nad poprzeczką. Goście przed przerwą rzadko atakowali. Gola mógł zdobyć w 35. min Biskup, ale po indywidualnej akcji strzelił nad bramką Miedzi.

Zaraz na początku drugiej połowy Emil Drozdowicz przeprowadził akcję, która dała Termalice bramkę i trzy punkty. Napastnik zespołu z Niecieczy ograł defensorów Miedzi i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce goście grali jeszcze bardziej cofnięci i ograniczali się do kontr. Miedź natomiast bez powodzenia próbowała forsować zasieki obronne Termaliki. Najbliżej doprowadzenia do remisu był Łobodziński, który w 89. min po błędzie obrońców wyszedł sam na sam z bramkarzem, nie wykorzystał jednak tego prezentu. – Dziś jedna indywidualna akacja zawodnika Termaliki kosztowała nas bramkę i stratę punktów – podsumował Wojciech Stawowy, trener Miedzi.

MIEDŹ LEGNICA – TERMALICA NIECIECZA 0:1 (0:0)

Bramka: Drozdowicz (54).

Żółte kartki: Lenkiewicz, Cierpka, Lafrance, Bartoszewicz, Szczepaniak oraz Fryc.
Czerwona kartka: Bartoszewicz (72 – za drugą żółtą).
Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
Widzów: 1500.

MIEDŹ: Ptak – Midzierski (68 Zgarda), Lafrance, Woźniczka, Cierpka, Bartoszewicz, Garuch, Kakoko (71 Feruga), Szczepaniak, Lenkiewicz (56 Szymański), Łobodziński.

TERMALICA: Nowak – Maslo, Czerwiński, Kopacz, Fryc (46 Foszmańczyk), Biskup, Kaczmarczyk (90 Sołdecki), Pleva, Smuczyński (86 Kamiński), Kupczak, Drozdowicz.