LEGNICA. Miedź przegrywa w Niecieczy

PA3_7629

Miedź stwarzała sytuacje, a Termalica strzelała bramki – tak w skrócie można opisać mecz 32 kolejki I ligi, w którym legniczanie przegrali w Niecieczy 0:2. Podopieczni Dariusza Żurawia stracili obie bramki w ostatniej minucie pierwszej połowy, a katem legnickiego zespołu okazał się Dawid Sołdecki.

W pierwszej połowie Miedź przeważała, długimi fragmentami rozgrywała piłkę na połowie rywali i groźnie atakowała. W 15. Minucie do bramki trafił Zbigniew Zakrzewski, jednak bramka nie została uznana, bo napastnik był na pozycji spalonej. W kolejnych minutach przed dobrymi sytuacjami stanął dwukrotnie Łobodziński, ale nie był w stanie pokonać bramkarza rywala. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce pierwszej połowy. W 45. Minucie w zamieszaniu podbramkowym do piłki dopadł Sołdecki i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Ten sam zawodnik chwilę później, już w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny za faul na Drozdowiczu i do szatni gospodarze schodzili z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie jeszcze większą optyczną przewagę miała Miedź, jednak w dalszym ciągu równie nieskutecznie. Gospodarze umiejętnie się bronili, a przy tym sprzyjało im też szczęście, jak w 61. Minucie, kiedy Madejski wyłożył piłkę przed bramkę do nadbiegającego Szczepaniaka, ten uderzył, ale bramkarz w nieprawdopodobny sposób obronił strzał. Od 69. Minuty Termalica grała w dziesiątkę, po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Plevy. Do końca meczu trwał napór Miedzi, ale podopiecznym Dariusza Żurawia nie udało się zdobyć bramki.

Legniczanie po rozegraniu trzydziestu dwóch spotkań mają na swoim koncie czterdzieści trzy punkty i zajmują dziesiątą lokatę w ligowej tabeli.

Termalica Nieciecza – Miedź Legnica 2:0 (2:0)

Bramki: Sołdecki 2 (45, 45-karny).

Żółte kartki: Pleva, Kaczmarczyk oraz Cierpka, Szczepaniak, Woźniczka.

Czerwona kartka: Pleva (69 – za drugą żółtą).

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

TERMALICA: Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Kiełb, Ceglarz (35 Drozdowicz), Pleva, Sołdecki, Biskup, Schulmeister (77 Kujawa), Foszmańczyk (64 Kaczmarczyk).

MIEDŹ: Ptak – Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Cierpka (67 Machaj), Nowak, Madejski, Łobodziński, Szczepaniak (76 Szymański), Zakrzewski (62 Chrzanowski).