LEGNICA. Miedź pokonała Olimpię

siodDrugi mecz i drugie zwycięstwo – to bilans piłkarzy ręcznych Siódemki Miedź Legnica na początku sezonu. Tym razem podopieczni Piotra Będzikowskiego pokonali Olimpię Piekary Śląskie.

Kluczem do sukcesu legniczan okazała się przede wszystkim dobra gra w obronie. Miedź dała sobie rzucić w pierwszej połowie tylko 10 bramek, aplikując rywalom o pięć więcej. To ustawiło spotkanie w drugiej połowie. W 50 min. Miedzianka prowadziła już 25:18. Goście zmniejszyli straty do czterech bramek, ale legniczanie szybko się ocknęli i wygrali 28:24.

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Piekary Śląskie 28:24 (15:10)

Siódemka: Matkowski, Mazur – Szuszkiewicz 6, Kozłowski 7 (4), Makowiejew 4, Nastaj 4, Piwko 2, Czuwara 3, Płaczek 1, Skiba 1, Wita, J. Będzikowski.

Olimpia: Kowalczyk, Wasilkowski – Parzonka 1, Smolin 2, Kurzawa 2, Chromy 4, Cieniek 3, Rosół 2, Kowalski 3, Kempys 4 (3), Tatz 1, Danysz 2.