LEGNICA. Medale LKT

lkt

W Nowej Rudzie Słupiec rozegrane zostały XXI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. Młodzi legniczanie wrócili z mistrzostw z trzema medalami oraz kilkoma wysoko punktowanymi miejscami. Tytuł mistrza Polski w walkach do 64 kg zdobył Marcin Blicharski. Zawodnik LKT Legnica okazał się najlepszy w stawce 27 zawodników.

Ponadto, srebrny medal w walkach pow. 60 kg wywalczyła Kamila Kolanowska natomiast brązowy medal w technikach specjalnych zdobył Kacper Sikorski.

Kacper Sikorski startował również w konkurencji walk do 70 kg, wygrał trzy pojedynki ale niestety w walce półfinałowej oraz w walce o brązowy medal musiał uznać wyższość swoich przeciwników i start w walkach zakończył na miejscach 5 – 8.

Na miejscach 5 – 8 start w walkach do 46 kg zakończyła również Dominika Masłowska. Dla LKT Legnica punktowali również Mateusz Cholewa, Patrycja Kaczkowska, Damian Witruszyński, Aleksandra Serafin, Kacper Sikorski II.

Łącznie LKT Legnica wywalczył 38 punktów do ministerialnego Systemu Sportowego Młodzieży. W mistrzostwach wystartowało 238 zawodników z 44 klubów.

Z medalem i punktami z mistrzostw wrócili również zawodnicy Champion Prochowice, których trenerem jest Maciej Żuk. Michał Wojszwiłło wywalczył brązowy medal w walkach do 70 kg, natomiast Wojciech Wójtowicz sklasyfikowany został na miejscach 5 – 8 w kategorii do 64 kg. Klub z Prochowic wywalczył ponadto 8 punktów do Systemu Sportu Młodzieżowego.