LEGNICA. Męczarnie Miedzianki

miedzianka_reczna

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica stoczyli dziś ciężki bój na parkiecie beniaminka pierwszej ligi, Anilany Łódź. Co prawda podopieczni Piotra Będzikowskiego wygrali, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Już początek wskazywał, że goście nie będą mieli łatwo. Łodzianie rozpoczęli od mocnego uderzenia i wygrywali 6:2. Dobre interwencje bramkarza Anilany przyczyniły się do zwiększenia przewagi nad rywalem do pięciu trafień – 9:4. Przyjezdni szybko się jednak ocknęli i zmniejszyli straty, najpierw do 13:12, a przed przerwą do remisu po 15.

Po kilku minutach drugiej połowy Miedź prowadziła 19:18. Później było jeszcze lepiej, bo kolejne bramki sprawiły, że goście wygrywali 25:20. Ta przewaga pozwoliła legniczanom cieszyć się z końcowego sukcesu.

Anilana PŁ UŁ Łódź – Siódemka Miedź Legnica  29:31 (15:15)