LEGNICA. „Łobo” dłużej w Miedzi

Wojciech_ŁobodzińskiJeden z liderów Miedzi Wojciech Łobodziński podpisał nową umowę, która zwiąże go z legnickim klubem co najmniej do czerwca 2017 roku! 32-letni skrzydłowy otrzymał propozycję przedłużenia kontraktu, mimo że obecny wygasał dopiero za półtora roku – to dowód zaufania i podkreślenie roli, jaką popularny „Łobo” odgrywa w Miedzi. – Tutaj czuję się jak w domu – powiedział zawodnik po przedłużeniu kontraktu.

Łobodziński do Miedzi trafił jesienią 2012 roku i niemal natychmiast został jednym z liderów zespołu. Od tego czasu zagrał w 64 meczach pierwszej drużyny, w których zdobył 17 bramek i zaliczył 19 asyst. W ostatniej rundzie było to odpowiednio 6 bramek i 7 asyst – najwięcej w zespole. Już w styczniu 2013 klub przedłużył kontrakt z popularnym „Łobo” do czerwca 2016 roku. Mimo, że ta umowa obowiązuje jeszcze przez półtora roku, Miedź po raz kolejny przedłużyła kontrakt z zawodnikiem, tym razem o kolejny rok – do czerwca 2017 roku. To dowód zaufania i podkreślenie roli, jaką ten skrzydłowy odgrywa w legnickiej drużynie. – Cieszę się, że klub po raz kolejny obdarzył mnie zaufaniem. Postaram się odpłacić za to jak najlepszą grą. Nie jest tajemnicą, że w Miedzi czuję się jak w domu i chciałbym tu grać jak najdłużej – mówi 32-letni skrzydłowy.

Łobodziński to bez wątpienia najbardziej utytułowany zawodnik Miedzi. Na koncie ma cztery mistrzostwa Polski oraz Superpuchar. Równie okazale wygląda jego dorobek reprezentacyjny – to mistrz Europy U-18 z 2001 roku oraz wicemistrz U-16 z 1999 roku. W seniorskiej reprezentacji Polski zagrał 23 razy i zdobył 2 bramki. Wystąpił w podstawowym składzie prowadzonej przez Leo Beenhakkera kadry we wszystkich trzech meczach w finałach Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku.

Dodaj komentarz