LEGNICA. Kakoko w Miedzi do czerwca 2016 roku

Yannick_Kakoko24-letni środkowy pomocnik Yannick Kakoko zostanie w Miedzi co najmniej do czerwca 2016 roku. To kolejny czołowy piłkarz Miedzianki, który przedłużył umowę z legnickim klubem.

W dotychczasowej karierze Kakoko grał w młodzieżowych drużynach Bayernu Monachium, w którego barwach rozegrał 47 meczów w juniorskiej Bundeslidze, strzelając 17 bramek. Grał również w drużynie rezerw Bayernu. Następnie występował na 4-ligowych boiskach w Niemczech w zespołach FC Homburg oraz rezerwach SPVGG Greuther Furth, rozgrywając w sumie 80 meczów i strzelając w nich 21 bramek. W barwach tego ostatniego klubu zadebiutował w 2. Bundeslidze. Poprzedni sezon spędził w szwajcarskim zespole FC Wolhen (Challenge League – odpowiednik polskiej I ligi), rozgrywając w tym klubie 30 meczów, strzelając 2 bramki i zapisując na swoje konto 7 asyst.

Do Miedzi zawodnik trafił latem 2014 roku i szybko potwierdził wysokie umiejętności. W minionej rundzie wystąpił w 20 meczach Miedzi (18 występów w I lidze i 2 w Pucharze Polski). Popularny „Janek” szybko zyskał sympatię kibiców Miedzi i często podkreśla, że dobrze czuje się w Legnicy. Zaczął także uczyć się języka polskiego. – Cieszę się, że przedłużył umowę, bo jestem przekonany, że to będzie jeden z czołowych zawodników Miedzi w najbliższym sezonie. To kreatywny piłkarz, który mocno pracuje nie tylko w ataku, ale też w defensywie – mówi trener Janusz Kudyba.

Wcześniej Miedź przedłużyła także umowy z obrońcą Kevinem Lafrance i skrzydłowym Wojciechem Łobodzińskim.

Dodaj komentarz