Opublikowany: wt, Cze 26th, 2018

Legnica głodna ekstraklasy. Piłkarze szlifują formę

Wystarczył dzień, by legniczanie kupili 630 karnetów na ekstraklasowe mecze Miedzi. A gdy w poniedziałek ruszyła otwarta sprzedaż, po wejściówki zaczęły ustawiać się rekordowe kolejki. Kibice odliczają dni do pierwszego meczu swoich ulubieńców w najwyższej klasie rozgrywkowej, a podopieczni Dominika Nowaka przygotowują się do rywalizacji na obozie w Opalenicy.

W trakcie minionego weekendu karnety były dostępne wyłącznie dla fanów, którzy z podobnej możliwości skorzystali w zakończonym już I-ligowym sezonie. Wynik robi wrażenie – w ciągu trzech dni po mieście rozeszło się 630 karnetów. A gdy wczoraj, 25 czerwca, ruszyła otwarta sprzedaż, kolejki pod Galerią Piastów, gdzie mieści się Strefa Miedzi, zaczęły się ustawiać jeszcze przed otwarciem.

– Jestem tutaj od 8 rano. Chciałem kupić karnet jak najszybciej. Mimo że stałem od rana przed galerią, to w kolejce po karnet byłem piąty – opowiadał za pośrednictwem oficjalnej klubowej strony pan Tomasz, stały bywalec legnickiego stadionu.

Legnica z niecierpliwością czeka na pierwszy ekstraklasowy mecz ekipy Dominika Nowaka, tymczasem jego podopieczni robią wszystko, by po pierwszym gwizdku sędziego w lipcu stanąć na wysokości zadania. W autokarze, który wyruszya do Opalenicy znalazło się miejsce dla 23 zawodników, a wśród nich pierwsze wzmocnienie – Henrik Ojamaa. Zgrupowanie potrwa do 1 lipca i będzie okazją do rozegrania meczów kontrolnych z Wartą Poznań (sobota, 30 czerwca, godz. 11) i Koroną Kielce (sobota, 30 czerwca, godz. 17).

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności będą mieć nie tylko faworyci do pierwszego składu zielono-niebiesko-czerwonych, ale i młodzi gracze, aspirujący do występów na najlepszych krajowych stadionach.

– Jest z nami Karol Gardzielewicz. Chcę sprawdzić jak się rozwinął. Jest także Lucjan Zieliński, którego nie miałem czasu dostatecznie sprawdzić, a jest ciekawym zawodnikiem, szczególnie pod kątem motorycznym. Nie ma z nami Pawła Kapsy czy choćby Mariusza Idzika. To są piłkarze, którzy będą szukać sobie klubu – tłumaczy trener Miedzi, Dominik Nowak.

W jakich nastrojach będą zarówno zawodnicy, jak i kibice po końcowym gwizdku pierwszego ekstraklasowego pojedynku z Pogonią Szczecin? Na odpowiedź trzeba poczekać do 20 lipca. Pierwszy gwizdek starcia z Portowcami o godz. 18 na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..