LEGNICA. Fedoruk i Tworek zwolnieni

MIEDZ-logo-tarcza-ok

Wtorek był ostatnim dniem pracy duetu trenerskiego Adam Fedoruk – Piotr Tworek w Miedzi, którzy posadę objęli po zwolnionym po kilku pierwszych kolejkach aktualnego sezonu Rafale Ulatowskim.

– Czasami zmiana jest potrzebna, by zespół funkcjonował lepiej. Myślę, że w Miedzi osiągnęliśmy taki moment, w którym zmiany są niezbędne – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

– Nie lubię zwalniać trenerów w trakcie rozgrywek, ale zmiany są konieczne, bo nie tylko przegrywamy mecze, ale zaczynamy być słabsi od rywali. Za trenera Ulatowskiego przegrywaliśmy, ale może poza meczem z Bełchatowem byliśmy równorzędnym rywalem dla przeciwnika, czy nawet czasem lepszym. Ale jeśli jesteśmy słabsi na boisku od Kolejarza Stróże i przegrywamy zasłużenie, to znaczy że coś jest nie tak i to jest czas na zmiany – powiedział Andrzej Dadełło, który we wtorek wieczorem spotkał się z Adamem Fedorukiem oraz Piotrem Tworkiem. Strony uzgodniły warunki rozwiązania kontraktów. – Muszę oddać trenerom Fedorukowi i Tworkowi, że przejęli ten zespół jesienią w głębokim kryzysie i wyprowadzili na prostą. Z nimi Miedź zaczęła wygrywać i pokonała Lecha Poznań w Pucharze Polski, po jednym z najlepszych meczów w historii tego klubu. Swoją postawą jesienią zasłużyli na to, by dostać szansę wiosną i wykonali kawał pracy, za co im dziękujemy i na pewno będziemy o tym pamiętać – zakończył właściciel Miedzi.

Przypomnijmy, że pod wodzą tego duetu trenerskiego Miedź jesienią zaliczyła fantastyczną serię zwycięstw w I lidze, zwieńczoną wyeliminowaniem po kapitalnym meczu Lecha Poznań w Pucharze Polski i awansem do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Dodaj komentarz