LEGNICA. Emocje i wygrana Miedzi

siodSpotkanie Siódemki Miedź Legnica z Czuwajem Przemyśl zapowiadało się jako jedno z ciekawszych na zapleczu Superligi piłki ręcznej i takie też było. Ostatecznie po niezwykle emocjonującym spotkaniu legniczanie wygrali 30:29 i zachowali szanse na drugie miejsce, gwarantujące udział w barażach.

Zespół z Przemyśla od początku prowadził różnicą 1-2 bramek. Legniczanie nie pozwolili jednak gościom odskoczyć, a sami na prowadzenie wyszli dopiero po przerwie. Dokładnie w 38. minucie, kiedy było 18:17. Do końca wynik był sprawą otwartą i nawet bramka Wojciecha Czuwary na minutę przed ostatnią syreną nie gwarantowała jeszcze zwycięstwa. Było 30:28, jednak bramkę rzucili goście i niemal przez pół minuty mieli jeszcze piłkę. Na wysokości zadania stanął jednak golkiper Miedzianki, Łukasz Mazur, który obronił ostatni rzut harcerzy.

Siódemka Miedź Legnica – Czuwaj Przemyśl 30:29 (14:16)