LEGNICA. Derby dla Miedzi

siodPiłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica zanotowali kolejne zwycięstwo. Podopieczni Piotra Będzikowskiego w derbowym pojedynku pokonali na wyjeździe ŚKPR Świdnica 36:31 (17:16).

Miedzianka była faworytem spotkania i ze swojej roli się w pełni wywiązała. Gospodarze postawili jednak poprzeczkę bardzo wysoko. Spotkanie było bardzo wyrównane. Przez większość spotkania trwała wymiana ciosów a wynik długo był sprawą otwartą. Losy meczu tak naprawdę rozstrzygnęły się w dokładnie w osiem minut. Między 42, a 50 minutą legniczanie wygrali 7:0 i po tej serii ciosów świdniczanie już się nie podnieśli. Dzięki wygranej Siódemka Miedź umocniła się na trzecim miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co drugie KSSPR Końskie.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 31:36 (16:17)

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz, Gil – Piędziak 7, K. Rogaczewski 7, Krzaczyński 6, Dębowczyk 3, Misiejuk 2, Węcek 2, Bieżyński 2, P. Rogaczewski 2, Rzepecki, Czerwiński, Chaber, Motylewski.

Siódemka Miedź: Mazur, Matkowski, Wyszogrodzki – Szuszkiewicz 8, Kozłowski 8, Piwko 4, Płaczek 4, Makowiejew 3, Skiba 2, Czuwara 2, Nastaj 2, Wita 1, Będzikowski 1, Antosik.