LEGNICA. Chcą, by młodzi zatrudniali się sami

IMG_4433Nawet 50 tys. zł dofinansowania na założenie własnej firmy mają otrzymywać młodzi Dolnoślązacy. Oferta adresowana jest do absolwentów szkół średnich i wyższych, którzy nie ukończyli 25 roku życia i nie podjęli dotąd zatrudnienia. O takiej koncepcji poinformował wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Jerzy Tutaj, który gościł dziś w Legnicy.

Dotychczas młodzi ludzie, na stworzenie własnej firmy, otrzymywali 20 tys. zł. Marszałek przyznaje, że to zdecydowanie za mało. Polityk ubolewa, że Polacy są mało przedsiębiorczy i wolą pracować u kogoś na etacie niż sami tworzyć miejsca pracy.

– To odwrotna tendencja niż na przykład w Niemczech czy Francji. Tam młodzi zdecydowanie wolą pracować u siebie – mówi marszałek, który przyznaje, że nie można mówić o zadowoleniu, biorąc pod uwagę żywotność przedsiębiorstw tworzonych na Dolnym Śląsku za pomocą dotacji z Unii Europejskiej.

Jerzy Tutaj przypomniał, że o pieniądze na rozwój przedsiębiorczości można się ubiegać na przykład poprzez Agencję Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy, która otrzymała trzykrotnie większy budżet niż w latach poprzednich. Sam urząd marszałkowski ma dla przedsiębiorców cztery razy więcej pieniędzy niż dotąd.

JOM

Dodaj komentarz