LEGNICA. Bonomo na testach w Miedzi

Stefano_Bonomo22-letni Amerykanin z włoskim paszportem Stefano Bonomo będzie testowany przez Miedź.

Napastnik kilka dni temu został wybrany w drafcie do MLS przez New York Red Bulls, jednak chce spróbować swoich sił w Europie. Wcześniej występował w drużynie Uniwersytetu California. Był także powoływany do reprezentacji USA do lat 18.

Pod koniec minionego tygodnia z Legnicy wyjechali testowani Robert Kurez i Hunter Gorskie. Miedź wciąż szuka jednak napastnika i od poniedziałku testuje Amerykanina z włoskim paszportem Stefano Bonomo. 22-latek mierzy 189 cm, jego zaletami jest dobra gra głową oraz umiejętność utrzymania się przy piłce i wykończenia akcji. W minionym roku reprezentował barwy drużyny z Uniwersytetu California, dla której w 17 występach zdobył 12 bramek i zaliczył 5 asyst. W ciągu trzech lat rozgrywek uczelnianych Bonomo wystąpił w 66 meczach, strzelił 23 bramki i miał 8 asyst. Kilka dni temu został wybrany z 39 numerem w Superdrafcie do MLS przez New York Red Bulls. Zawodnik chce jednak spróbować swoich sił w Europie. Jeśli nie znajdzie klubu na Starym Kontynencie, wróci do MLS.

Bonomo najprawdopodobniej wystąpi w środowym sparingu Miedzi z III-ligową Ślęzą Wrocław, który zostanie rozegrany w Legnicy o godz. 16.30.

Dodaj komentarz