LEGNICA. Będą mieli, co chcieli

IMG_0722Piętnaście inwestycji zostanie zrealizowanych w ramach pierwszej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zadania powinny być wykonane jeszcze w tym roku, zadecydowali sami mieszkańcy. Całość ma kosztować dwa miliony złotych.

Na pierwszy ogień pójdą inwestycje drogowe. Zostały już wybrane firmy, które do połowy kwietnia opracują ich dokumentację projektowo-kosztorysową. Następnie zostaną ogłoszone przetargi na wybór wykonawców, co ma nastąpić pod koniec maja.

Legniczanie chcą, by przy budynku na ul. Okrężnej 17-21 zostały przebudowane chodniki i zamontowane oświetlenie. Następne zadania do wykonania, to budowa chodników przy szkołach podstawowych nr 4, przy ul. Senatorskiej, i 9 na ul. Marynarskiej. W przypadku tej drugiej placówki powstaną dodatkowe miejsca parkingowe (na zdjęciu). Przebudowana ma być też ul. Żeromskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego do rozgałęzienia z ul. Żeromskiego.

Ponadto mieszkańcy opowiedzieli się za budową ośmiu placów zabaw, termomodernizacją Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Mazowieckiej, powstaniem szachownicy oraz budową boiska przy ul. Goździkowej.

JOM

Dodaj komentarz