Legia zostawiła punkty w domu. Porażka Miedziowych

Druga seria spotkań zastała piłkarzy Piotra Stokowca na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. Miedziowi musieli tam uznać wyższość rywali. Katem okazał się Paweł Wszołek, który dwukrotnie pokonał golkipera Zagłębia. Była to 68. ligowa potyczka legionistów z Miedziowymi.

Obie ekipy już od początku spotkania prezentowały mocną walkę w środku pola. Efektem takiej gry były dwie żółte kartki, jedna dla Lindsay’a Rose, a druga dla Gurama Giorbelidze z Zagłębia. Pierwszą groźniejszą akcję zaaplikowali swoim rywalom goście. W 19.minucie potężną „torpedę” posłał Kacprowi Tobiaszowi pomocnik Łukasz Łakomy. Golkiper gospodarzy był jednak na posterunku. W 25.minucie wynik otworzył Paweł Wszołek, który wykorzystał idealnie dośrodkowanie Mladenovicia. Do przerwy 1:0 dla Legii. W drugiej połowie chyba najdogodniejszą akcję dla gości miał Martin Doležal, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Legii przegrał pojedynek. Gospodarze atakowali coraz bardziej bramkę gości. W doliczonej 94. minucie meczu Ernest Muci został sfaulowany przez defensorów gości i…. sędzia wskazał „wapno” Na gola, strzał z jedenastego metra zamienił ponownie Wszołek.