Opublikowany: sob, Wrz 22nd, 2018

Legia za mocna dla Miedzi (FOTO)

W meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy Miedź przegrała w Legnicy z Legią Warszawa 1:4 (1:1). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Petteri Forsell. Dla gości trafiali Cafu (2), Michał Kucharczyk i Carlitos.

Legniczanie rozpoczęli bardzo dobrze, stwarzali zagrożenie pod bramką Legii i szukali kombinacyjnych akcji. Do siatki Radosława Cierzniaka trafili zresztą już w 15. minucie, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Petteriego Forsella. Goście nie pozostali dłużni. Z tym, że bramkę zdobyli prawidłowo, po tym jak w 23. min Cafu wykończył dośrodkowanie z prawego skrzydła. Miedź wyrównała w 41. min. Forsell huknął tuż przy słupku, dokumentując fragmenty dominacji swojego zespołu. I kto wie jak potoczyłaby się druga połowa spotkania, gdyby na dwie min przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę nie pomylił się Marquitos. Hiszpan dostał wymarzone podanie, uderzył z najbliższej odległości, jednak futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Druga odsłona należała już do warszawian, czego efektem trzy gole zapewniające mistrzowi Polski trzy punkty. W 56. min przyjezdni wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Michała Kucharczyka z rzutu karnego. “Jedenastkę” arbiter podyktował za zagranie ręką Rafała Augustyniaka w polu karnym Antona Kanibołockiego. W 79. min podwyższył Carlitos, a kropkę nad “i” postawił tuż przed końcem spotkania Cafu. Ostatni gol z pewnością zostanie w pamięci kibiców najdłużej. Portugalczyk uderzył z dystansu a Kanibołocki dał się zaskoczyć i musiał wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty.

Miedź Legnica – Legia Warszawa 1:4 (1:1)
Bramki: 41. Forsell – 23., 89. Cafu, 56. Kucharczyk (K), 79. Carlitos
Miedź: Kanibołocki – Zieliński, Bożić, Osyra, Pikk – Piasecki (71. Piątkowski), Marquitos Ż, Augustyniak Ż (78. Łobodziński), Borja, Ojamaa (82. Szczepaniak) – Forsell
Legia: Cierzniak – Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek – Kucharczyk (77. Martins), Antolić, Szymański, Cafu, Nagy – Carlitos (85. Kante).