Opublikowany: sob, Paź 28th, 2017

Ławicki najlepszy w premierowym etapie (FOTO)

Za nami pierwszy etap IX Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego, który odbył się w Szklarach Górnych. Tym razem najlepszy okazał się Piotr Ławicki z CCC Team.

Sezon jesienno-zimowy przyzwyczaił nas do biegowej rywalizacji. Podobnie jak w poprzednich latach tak i tym razem organizatorzy przygotowali biegową rywalizację, która zakończy się dopiero w marcu. W IX edycji Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowiego biegacze spotkają się aż jedenaście razy. Pierwszy etap rozgrywany w Szklarach Górnych pokazał jak duże jest zainteresowanie, ponieważ na starcie mieliśmy kilkadziesiąt dzieci i dwustu dorosłych zawodników.

– Biegów w tej edycji jest aż jedenaście a aby ukończyć cały cykl to trzeba ich mieć osiem. Dzisiaj jesteśmy u mnie w Szklarach i cieszę się, że wreszcie udało się tu zorganizować bez żadnych problemów. Wiemy, że w ubiegłym miesiącu po wichurach drzewa tutaj leżały, bo to było jedno z najbardziej dotkniętych nadleśnictw to było nasze w Szklarach. – mówił Marek Dłubała, organizator Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego.

Jako pierwszy na mecie w Szklarach Górnych zameldował się Piotr Ławicki, który na mecie wyprzedził Marcina Ławickiego. Jak podkreśla zwycięzca była to dobra forma treningu i nie wyklucza startu w kolejnych etapach IX Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego.

– Trasa jest doskonale znana wszystkim, bo jest to świetne miejsce do treningów ale i do zawodów, bo trasa jest bardzo wymagająca. Dla mnie dzisiejszy występ to świetna forma treningu i rywalizacji sportowej, bo zawsze to jednak zmusza to człowieka do większego wysiłku niż zwykły trening. – mówił Piotr Ławicki, zwycięzca I etapu IX Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego.

Kolejny etap zawodów odbędzie się za dwa tygodnie w Pielgrzymce.

fot. Paweł Andrachiewicz

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..