Kubot i Melo zatrzymani w półfinale

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zagrają w finale turnieju ATP 250 w Winston-Salem. W półfinale zmagań polsko-brazylijski duet przegrał z Ivanem Dodigiem i Austinem Krajickiem w dwóch setach

Łukasz Kubot i Marcelo Melo byli najwyżej rozstawieni w drabince debla turnieju ATP w Winston-Salem, z racji tego byli faworytami do końcowego triumfu. Polsko-brazylijski został jednak zatrzymany w półfinale turnieju.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 3:3, po czym Dodig i Krajicek wygrali gema na 4:3, po czym przełamali podanie Kubota, co otworzyło im drogę do wygrania premierowego seta. Ta partia zakończyła się wygraną rywali 6:3. Na początku drugiego seta wydawało się, że polsko-brazylijski duet odrobi straty, gdyż prowadził już 3:1. Były to jednak miłe złego początki. Najpierw Melo oddał podanie, przy break poincie popełniając podwójny błąd, a przy stanie 3:3 przełamany został Łukasz Kubot. Od tego stanu wiatr w żagle złapał duet amerykańsko-chorwacki, który wygrał 6:4, a cały mecz 2:0.

Udział w Winston-Salem Open dla pary Kubota/Melo był ostatnim sprawdzianem formy przed startującym w poniedziałek wielkoszlemowym US Open. Na występ w finale turnieju głównego cyklu czekają od października zeszłego roku, gdy zagrali o tytuł w Kolonii.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)

ATP 250, kort twardy, pula nagród 717,9 tys. dolarów

półfinał gry podwójnej:

Ivan Dodig (Chorwacja) / Austin Krajicek (USA) – Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 6:3, 6:4.