Kubot i Lindstedt w finale debla!

AusOpen14LUBIN/MELBOURNE. Pochodzący z Lubina tenisista Łukasz Kubot i Robert Lindstedt wystąpią w finale debla wielkoszlemowego Australian Open 2014! W meczu polsko-szwedzka para pokonała po dramatycznym boju Michaëla Llodrę i Nicolasa Mahuta.

Spotkanie trwało 154 minuty (z czego aż 73 minuty drugi set), a zakończyło się zwycięstwem Kubota i Lindstedta 6:4, 6:7(12), 6:3. Polsko-szwedzka para zanotowała 10 asów, trzy podwójne błędy, 61 winnerów i tylko 19 błędów własnych. Z 214 rozegranych punktów wygrała 115, a z 10 wypracowanych break pointów wykorzystała dwa. Llodra i Mahut zmarnowali wszystkie trzy uzyskane szanse na przełamanie. Francuzi mieli ponadto 10 asów, pięć podwójnych błędów, 42 kończące uderzenia i 12 pomyłek.

Finałowymi rywalami Kubota i Lindstedta będą w sobotę nierozstawieni w turniejowej drabince Eric Butorac i Raven Klaasen. Amerykańsko-afrykańska para w Melbourne straciła jak dotychczas tylko jednego seta.

Półfinał gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 14) / Robert Lindstedt (Szwecja, 14) – Michaël Llodra (Francja, 13) / Nicolas Mahut (Francja, 13) 6:4, 6:7(12), 6:3