Kryminalni dostali cynk…

Jaworscy kryminalni przechwycili ponad tysiąc porcji marihuany i blisko 200 porcji metamfetaminy. W sprawie zatrzymano 39-letniego mężczyznę, który narkotyki miał ukryte m.in. w pawlaczu, w użytkowanym przez niego mieszkaniu

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymali informację o dilerze. Wizytę u podejrzanego zaplanowano z samego rana. W trakcie przeszukania pokoju zajmowanego przez 39-latka policjanci ujawnili opakowanie z folii aluminiowej z zawartością krystalicznej, białej substancji oraz foliowy woreczek z zielonym suszem. Funkcjonariusze przeszukali również szafkę ubraniową należącą do jaworzanina znajdującą się w jego miejscu pracy. Znaleźli w niej kolejne foliowe woreczki z zielonym suszem, biały proszek przechowywany w pojemniku z tworzywa sztucznego i folii aluminiowej, a także młynek z brunatno-zielonym suszem roślinnym. W pawlaczu kryminalni znaleźli też ukryte cztery czarne foliowe worki wypełnione po brzegi zielonym suszem. Jaworzanin został natychmiast zatrzymany. Po przeprowadzeniu badań na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczone środki to marihuana, amfetamina oraz metamfetamina. W sumie, dzięki kryminalnym z Jawora, na jaworski rynek nie trafi ponad tysiąc porcji marihuany, blisko 200 porcji metamfetaminy oraz 28 porcji amfetaminy.

– 39-letni jaworzanin usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Prokuratura Rejonowa w Jaworze zastosowała wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – podaje Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP w Jaworze.
fot. KPP Jawor

Dodaj komentarz

*

code