KRAJ. Poszukują bohaterów

policjant_pomogPolicjant, który mi pomógł” to konkurs, w którym głosami mieszkańców oraz różnych organizacji wybrany zostanie funkcjonariusz, który w szczególny sposób działa na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Do konkursu każdy może zgłosić policjanta, którego postawa według nas zasługuje na wyróżnienie. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku. Można je nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.niebieskalinia.pl a także pocztą tradycyjną. W zgłoszeniu należy uzasadnić swój wybór.

Jest to VII edycja konkursu organizowanego pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku. Laureaci otrzymują nagrody od Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2014 roku, podczas obchodów Święta Policji.

DRM/fot. archiwum policyjne

Dodaj komentarz