Koszykarki CCC w półfinale!

Koszykarki CCC Polkowice bez porażki awansowały do półfinału obecnych rozgrywek Basket Ligi Kobiet. W trzecim spotkaniu pierwszej rundy play-off „pomarańczowe” ponownie nie dały najmniejszych szans zawodniczkom Pszczółki Lublin.

Lublinianki, mimo że występowały dziś przed własną publicznością, to znów nie miały wiele do powiedzenia w starciu z naszpikowaną gwiazdami ekipą z  Polkowic. Spotkanie wyrównane było przez zaledwie trzy minuty pierwszej kwarty, po których gospodynie prowadziły 8:7. Od tej pory na boisku niepodzielnie rządziły podopieczne trenera Marosa Kovacika. Zawodniczki z Dolnego Śląska wygrały tę część meczu różnicą 5 „oczek” (23:18). W kolejnej partii „pomarańczowe”, głównie za sprawą twardej defensywy, powiększyły swoją przewagę o 10 pkt. i do szatni schodziły  już z dość okazałą zaliczką (44:29).

Po zmianie stron przyjezdne nie zamierzały zwalniać tempa. Wciąż dobrze broniły i jeszcze lepiej radziły sobie w ataku. Efektem była wygrana trzecia partia różnicą aż 14 pkt. (31:17) i praktycznie rozstrzygnięte losy spotkania, a tym samym całej rywalizacji w pierwszej rundzie play-off. Ostatnia odsłona, choć była już tylko formalnością, ponownie należała do drużyny gości, która ostatecznie, po jednostronnym widowisku, wygrała 95:61.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice –95:61 (23:18, 21:11, 31:17, 20:15)

Pszczółka: Fitzgerald 19, Butulija 17, Ugoka 14, Dorogobuzowa 7, Mistygacz 2, Grygiel 2, Kędzierska, Dobrowolska, Poleszak, Datsko.

CCC: Fagbenle 19, Gajda 13, Stankiewicz 12, Spanou 11, Clark 10, Bojović 9, Sandric 8, Leciejewska 7, Ervin 3, Puss 3, Idziorek.