Koronawirus “na strefie”, ale nie w urzędzie

U pracownika firmy Sanden, potwierdzono zachorowanie na koronawirusa, natomiast u urzędniczki z polkowickiego Ratuszaskończyło się tylko na strachu i kwarantannie – wynik jej testu jest ujemny. W obu przypadkach, od początku trwania pandemii, przestrzegano środków ostrożności w miejscach pracy. Sanepid apeluje: „W trosce o siebie innych, nośmy maseczki w miejscach publicznych”.

Przedstawiciel firmy Sanden, która zatrudnia setki osób w swojej fabryce, na polkowickiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, potwierdza doniesienia o osobie zakażonej koronawirusem.

– Tak, jest to pracownik produkcji i  to jedyny potwierdzony testem przypadek. W związku z tym, odizolowano wszystkie osoby, które miały z nim kontakt – mówi Paweł Filipiak, pełnomocnik Zarządu Spółki Sanden Manufacturing Poland.

Pandemia koronawirusa, także w firmie Sanden, wymusiła wdrożenie obostrzeń, które w celu zachowania bezpieczeństwa, są od kilku ostatnich miesięcy stale i rygorystycznie przestrzegane.

– To przede wszystkim zachowanie odstępu, poruszanie się w maseczkach ochronnych, odstępy między osobami na produkcji oraz przegrody między nimi. W związku z tym, łatwe było ustalenie i odizolowanie wszystkich pracowników narażonych na zakażenie koronawirusem od tej jednej osoby, która zachorowała – mówi Paweł Filipiak, pełnomocnik Zarządu Spółki Sanden Manufacturing Poland.

W związku z tym jednym, potwierdzonym zachorowaniem, wdrożono niezbędne procedury.  W Powiecie Polkowickim dotychczas odnotowano jedną z najniższych w województwie liczbę osób, u których zdiagnozowano koronawirusa. Dyrektor sanepidu, w trosce o bezpieczeństwo niezmiennie apeluje:

– Do mieszkańców Powiatu Polkowickiego, ale nie tylko. Apeluję o to, żebyśmy dbali  reżim sanitarny. Nadal obwiązuje obowiązek noszenia maseczek, tam gdzie nie możemy zachować odległości dwóch metrów, a także w obiektach takich jak np.: sklepy, kina, teatry, autobusy czy biura. To jest naprawdę ważne – mówi Zenona Jasiurkowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach.

W tym przypadku kwarantanną objęto łącznie 17 osób. W ostatnim czasie pojawiło się także podejrzenie koronwirusa u jednej z pracownic w Urzędzie Gminy w Polkowicach. Kobieta nie miała jednak wszystkich symptomów choroby.

– Z pośród tych objawów wystąpił tylko jeden, była to podwyższona temperatura. Tę osobę oraz jej najbliższą współpracownicę, sanepid natychmiast skierował na kwarantannę, pobrano także wymazy. Po kilkudziesięciu godzinach mamy wynik. Okazało się, że ta osoba nie jest chora, tak więc wśród pracowników Urzędu Gminy w Polkowicach koronowirusa nie ma – mówi Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy w Polkowicach.

Według najświeższych danych sanepidu, aktualnie w Powiecie Polkowickim jest jedna osoba z potwierdzonym koronawirusem, szestastu ozdrowieńców, trzynaście osób objęto nadzorem epidemiologicznym, a z powodu zachorowania na COVID-19 jedna osoba zmarła.

SIL/zdj.ilustracyjne

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..