Opublikowany: śr, Lis 6th, 2019

Koniec przemkowskiej sagi. Zamet łączy się z Hutą!

We wtorkowe późne popołudnie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze stowarzyszenia MGKS Zamet Przemków. Oficjalnie stało się to, w co do końca nie wierzyli wszyscy kibice w regionie. Na Walnym wypełniono ostatni punkt ustaleń pomiędzy MGKS Zamet a UKS Huta, który mówił o powołaniu wspólnego Zarządu.

Nowym, starym prezesem pozostał Waldemar Urbaniak. To on kierował dotychczas działaniami w MGKS Zamet Przemków. Jak się okazało będzie to także jedyny członek dotychczasowego Zarządu, który utrzymał w nim miejsce. Nowym Wiceprezesem został Marek Mazurek, który z założenia ma pełnić bardzo ważną funkcję, ponieważ dotychczas nie był blisko związany ani z Zametem, ani Hutą co stawia go w roli ‘katalizatora” pomiędzy obiema stronami. W skład nowego Zarządu wszedł także Karol Puzio, Janusz Andrzejczak oraz Daniel Kleszczewnik. Ten ostatni będzie pełnił rolę Skarbnika.

– Cieszę się, że wspólnymi siłami udało nam się doprowadzić do kompromisu, który głęboko wierzę, że poprowadzi przemkowski klub tam, gdzie jego miejsce. Ten sezon będzie na pewno trudny, jednak połączonymi siłami z całą pewnością zespół stać na utrzymanie. W kolejnym sezonie z całą pewnością będzie to już drużyna, która będzie chciała powalczyć o 4 ligę – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

W rozmowach dotyczących fuzji obu przemkowskich klubów, od samego początku bardzo mocno zaangażowany był Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak, który po wielu latach doprowadził do tego, że w mieście funkcjonować będzie jeden ale bardzo mocny klub. – Chciałbym podziękować Burmistrzowi Szczupakowi, ponieważ fakt, że udało się pogodzić dwie zwaśnione strony to spora jego zasługa. By doprowadzić do takiej sytuacji, potrzeba było jednego kierunku, który obrali zawodnicy obu zespołów, władze samorządowe oraz związek – dodaje Adam Michalik.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend Zamet Przemków rozpocznie walkę o ligowy byt w pełnym składzie. Drużynie występującej w klasie okręgowej pozostały do rozegrania jesienią jeszcze mecze z Iskrą Księginice oraz Iskrą Kochlice. W tym momencie każdy punkt jest na wagę złota w klasie okręgowej. W klubie nie zamierzają jednak “odstawiać” pozostałych graczy i według naszych informacji, myślą o przekształceniu KS Przemków w Zamet II Przemków, który występowałby na boiskach Klasy B.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..