Opublikowany: śr, Kwi 10th, 2019

Koniec bojów Olimpii o pierwszą ligę

W Częstochowie zakończył się półfinałowy turniej siatkarski kobiet o awans do pierwszej ligi. Niestety zawodniczkom Olimpii Jawor nie udało się awansować. Zaważył o tym stosunek punktów i setów.

Mimo udanych spotkań (jaworzanki wygrały dwa z trzech meczów) zdecydowało ratio punktowe – stosunek małych punktów zdobytych do punktów straconych.

Rozpaczy jednak nie było. Jaworzanki były dobrze przygotowane i zaprezentowały się doskonale. – Walka do końca oraz pełna mobilizacja w trudnych momentach pozwoliła nam wygrać dwa z trzech meczów pokonując gospodarza Częstochowiankę Częstochowa 3:2 oraz KS Spójnię Stargard 3:1 – czytamy w relacji na stronie Klubu.

Jedyny przegrany mecz był z UKŻPS Kościane, który rozstrzygnął się w tie breaku. Mecze transmitowane były na stronie fejsbukowej gospodarzy. Zarząd Klubu i kibice nie szczędzą pod adresem zawodniczek z Jawora pozytywnych komentarzy. W każdym ze spotkań obowiązywała pełna mobilizacja i widać było walkę do ostatniego gwizdka. Działacze Olimpii mogą odetchnąć z ulgą, bowiem awans oznaczałby kolejne boje o finanse. W Jaworze siatkówka to niestety nie tylko walka na boisku…

1. KS Częstochowianka Częstochowa – 5 pkt. – ratio: 274-244
2. UKŻPS COCCODRILLO Kościan – 5 pkt. – ratio: 259:263
3. KS Olimpia Jawor5 pkt. – ratio: 299:280
4. KS Spójnia Stargard Szcz. – 3 pkt. – ratio: 200:244

źródło: www.siatka.org
fot. KS Olimpia Jawor

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..