Koncertowa gra i pewna wygrana Zagłębia!

Piłkarki ręczne Zagłębie Lubin nie dały najmniejszych szans zespołowi z Jarosławia. Miedziowe pokonały dziś Eurobud JKS różnicą aż jedenastu bramek! Spotkanie w Jarosławiu upłynęło pod pełną kontrolną Miedziowych.

Lubinianki już na początku spotkania pokazały, że są niezwykle skoncentrowane i zdeterminowane. Mistrzynie Polski chciały oszczędzić sobie i swoim kibicom nerwów, jakie miały miejsce podczas ostatniego meczu z innym kandydatem do brązu, KPR-em Kobierzyce. Tym razem mecz od początku do końca toczył się pod dyktando Miedziowych, które zagrały bez jednej ze swoich liderek, brazylijskiej rozgrywającej, Patrycji Matieli.

Zagłębie zdominowało rywalki już początku. Po szybkim 1:1 Miedziowe wyszły na 4:1. Później miejscowe na chwilę złapały oddech i doprowadziły do wyniku 7:9, ale na tym emocje się skończyły. Do końca pierwszej połowy lubinianki nie pozostawiły swoim rywalkom żadnych złudzeń. Przewaga podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rosła z minuty na minutę i do przerwy wynosiła aż dziewięć bramek.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. To Zagłębie nadal było stroną dominującą, grało lepiej w obronie, ale niemal perfekcyjnie w ataku. W efekcie czego przewaga Miedziowych wzrosła już do kilkunastu bramek. Kolejne trafienia zaliczały Aneta Łabuda i Karolina Kochaniak-Sala. Skutecznie grała też Malwina Hartman, a w bramce kolejny raz udane zawody zaliczała Monika Maliczkiewicz, która również wpisała się na listę strzelców.

Mistrzynie Polski wygrały w Jarosławiu bardzo pewnie i zbliżyły się do prowadzącej FunFloor Perły Lublin na cztery punkty, mając do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Suzuki Koroną Handball Kielce.

Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 25:36 (10:19)

JKS: Djurasinovic, Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 4, Mrden 1, Kozimur 4, Smolinh, Guziewicz, Nestsiaruk 3, Gadzina 1, Balsam 3, Volovnyk 4, Vukcevic 1, Dorsz 1, Strózik, Matuszczyk 3.

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż – Miłek, Galińska 4, Kochaniak-Sala 6, Hartman 4, Górna 3, Łabuda 8, Zawistowska 3, Grzyb 1, Drabik 3, Milojević 3, Noga 1.