Opublikowany: pon, Wrz 30th, 2019

Koncert w Kotli

“Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” odbędzie się 6 października w kościele pw. św. Marcina z Tours w Kotli. Początek o godz. 16.

Na koncert zapraszają Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, wójt Gminy Kotla i Parafia pw. św. Marcina z Tours. Wystąpią znani w Polsce i Europie z licznych koncertów, konkursów i festiwali muzyki kameralnej i historycznych praktyk wykonawczych: dr hab. Magdalena Pilch – flet traverso i dr hab. Marek Pilch – klawesyn, nauczyciele akademiccy z Akademii Muzycznej w Łodzi i Katowicach. Głównym wykonawcom towarzyszyć będzie głogowski Chór “Beati Cantores” pod dyrekcją Barbary Walendzik. Podczas koncertu można będzie usłyszeć utwory: J.S. Bacha, J. Frobergera, J.M. Leclair, L. Couperiana, J-P. Rameau oraz te wykonane przez chór St. Moniuszki i M. Gomółki.

– Od wielu lat organy w kościele pw. św. Marcina w Kotli są nieczynne i wymagają gruntownej renowacji – dodaje Zbigniew Mazurek, prezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. – Koncert muzyki kameralnej będzie też okazją do podjęcia przez wyżej wymienionych organizatorów społecznej inicjatywy renowacji organów w kościele w Kotli i zebrania na ten cel środków finansowych.

Źródło: TZG

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..