Koncert na skwerze

Fot. LCK

Już w niedzielę, 12 sierpnia, na skwerze Powstańców Wielkopolskich przy Katedrze będzie można wysłuchać koncertu na 10 strun w wykonaniu zespołu Diez Cuerdas. Zwolennicy twórczości Bacha, Paganiniego, Bartoka czy Piazzolli będą zachwyceni – zapowiadają organizatorzy.

Zaproszenie na niedzielny koncert jest skierowane do pasjonatów muzyki kameralnej. Legnickie Centrum Kultury organizuje wydarzenie na terenie zielonym w pobliżu Katedry. Początek już o godz. 18.

O muzykach Diez Cuerdas:

Grzegorz Wojtasik kształcił się w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie skrzypiec prof. Rolanda Orlika. Jest laureatem Nagrody Specjalnej na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej “Wokół Vivaldiego” w Krakowie. Współpracował m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach czy AUKSO – kameralną orkiestrą miasta Tychy. Od 5 lat jest skrzypkiem Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”.

Jan Kudełka ukończył z wyróżnieniem katowicką Akademię Muzyczną, w klasie prof. Aliny Gruszki. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, zdobył pierwsze nagrody m.in. na konkursach w Austrii, Grecji i Chorwacji. Jako solista i kameralista koncertował w wielu krajach Europy (Włochy, Anglia, Dania, Szwecja, Słowacja, Czechy, Węgry). Na co dzień uczy gry na gitarze w Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej, jest też pedagogiem swojej macierzystej uczelni.

źródło: LCK

Dodaj komentarz

*

code