Kolejny straniero w Miedzi

Fot. B. Hamanowicz/Miedź Legnica
Fot. B. Hamanowicz/Miedź Legnica

Klub z Orła Białego nie próżnuje. Ledwie do ekipy Ryszarda Tarasiewicza dołączył Chorwat Mladen Bartulović, a w gabinetach już podpisano umowę z nowym zawodnikiem z zagranicy. Tym razem Miedź wzmocnił obrońca – 25-letni Grek Giannis Potouridis.

Potouridis do I-ligowej Miedzi przyjechał prosto z greckiej ekstraklasy. Ostatnio bronił barw AE Larisa, ale na koncie ma w sumie 95 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w swojej ojczyźnie, także jako zawodnik Olimpiakosu Pireus, Platanias i Panthrakikosu. Regularnie występował w juniorskich reprezentacjach Grecji, zaliczając 21 spotkań i 6 bramek. Wystąpił również w spotkaniu Ligi Mistrzów w sezonie 2011/12, gdy jego Olimpiakos mierzył się z Olympique Marsylia.

– To lewonożny zawodnik, który może występować jako środkowy lub lewy obrońca. Piłkarz jest już w Legnicy, przeszedł pomyślnie testy medyczne i podpisał z Miedzią półroczny kontrakt. W czwartek będzie już trenował z zespołem – informuje Tomasz Brusiło, rzecznik prasowy Miedzi.

Przypomnijmy, że po transferach Bartulovicia, Dejana Dermanovicia, Petteriego Pennanena i powrocie Marquitosa, Potouridis jest piątym zagranicznym piłkarzem pozyskanym przez zielono-niebiesko-czerwonych przed startem tegorocznych rozgrywek.

Dodaj komentarz