Kolejne sukcesy LKT

W hali sportowej Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie Słupiec zakończyły się XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do. Na starcie stanęło 288 zawodników z 54 klubów, którzy prawo startu w zawodach uzyskali poprzez turnieje makroregionalne.

Tytuł Mistrzyni Polski w walkach do 55 kg wywalczyła zawodniczka Legnickiego Klubu Taekwon-do Klaudia Wiśniewska. Legniczanka pewnie zwyciężyła w gronie 29 finalistek, sięgając tym samym po pierwszy swój medal wywalczony w mistrzostwach Polski.

Najważniejszy tegoroczny turniej w kategorii juniora młodszego były ostatnim etapem rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Legniczanie w Słupcu wywalczyli 23 punkty. Poza Wiśniewską dla Legnicy punktowali: Nikodem Król ( walki do 52 kg), Aleksandra Kurleto (walki pow. 60 kg), Aleksandra Rosik (walki pow. 60 kg) Tomasz Stępień (walki do 70 kg), Łukasz Jończyk (techniki specjalne).

Łącznie za cały sezon Legnicki Klub Taekwon-do zgromadził aż 131 punktów co jest jednym z najlepszych wyników w dwudziestodwuletniej historii klubu. Punkty za wyniki w kategorii młodzika, juniora młodszego i juniora wliczane są do rankingów klubów, gmin i województw prowadzonych rokrocznie przez resort sportu.

Już w najbliższy weekend zawodnicy LKT Legnica wyjadą na swoje ostatnie zawody przed wakacyjną przerwą. W Rybniku o medale XXXII Mistrzostw Polski Seniorów rywalizować będzie dziesiątka zawodników z Legnicy. Po zakończeniu pierwszej części sezonu zostanie ogłoszony skład Reprezentacji Polski na XXXIV Mistrzostwa Europy, które w dniach 10 – 13 października rozegrane zostaną w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie.

Dotychczasowy krajowy bilans tegorocznego sezonu dla LKT Legnica to już 10 medali mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych.