Kolejne 3 punkty w lidze. Czas na Nantes!

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wygrały w Koszalinie 31:24 (19:13). Spotkanie 13. serii PGNiG Superligi Kobiet zostało rozegrane awansem, gdyż już w niedzielę mistrzynie Polski czeka nas grupowy mecz EHF Ligi Europejskiej.

Pierwsza połowa to majstersztyk w wykonaniu Miedziowych, szczególnie w ataku. Zaczęło się od szybkiego 6:2 i kolejnych trafieniach niezawodnej Kingi Jakubowskiej. Koszalinianki nie zamierzały się poddawać i po upływie kilku minut zmniejszyły straty. Około piętnastej minuty na tablicy wyników było już tylko 9:10. Później obraz gry wrócił do tego z początku spotkania. Mistrzynie Polski nie pozwalały rywalkom na wiele, same grały dobrze w obronie, a jeszcze lepiej w ofensywie. Skuteczność Zagłębia w a ataku w pierwszej części spotkania wynosiła aż 76%, co przeżyło się 19 zdobytych bramek, przy straconych 13.

Kiedy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą nagle gra Zagłębia zacięła się. Przez pierwsze minuty drugiej połowy trwał strzelecki impas Miedziowych, co skrzętnie wykorzystały szczypiornistki Młynów Stoisław z Martyną Żukowską na czele. Koszalinianki złapały kontakt, ale mistrzynie Polski obudziły się w najważniejszym momencie. Kiedy tylko miejscowe zwietrzyły swoją szansę, Zagłębie szybko odskoczyło na kilka bramek i zapewniły sobie kolejne,dwunaste już ligowe zwycięstwo, dzięki którym umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Już w niedzielę o godzinie 16:00 Zagłębie Lubin rozegra kolejny mecz w ramach EHF European League. W drugiej kolejce grupy B tych rozgrywek mistrzynie Polski w hali RCS podejmować będą obrońcę trofeum, francuskie Nantes.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 24:31 (13:19)

Młyny Stoisław: Filończuk, Ivanytsia – Urbaniak 2, Mazurek 3, Mączka 2, Lipok 3, Zaleśny 1, Haric, Żukowska 9, Rycharska 4, Kurdzielewicz, Somionka.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Jakubowska 7, Łabuda 1, Grzyb 2, Hartman, Górna 1, Miłek, Drabik 2, Galińska 4, Zawistowska 4, Kochaniak-Sala 5, Machado Matieli 4, Noga, Milojević 1.

Dodaj komentarz

*

code